Ali Aktaş

Hakkımda

1977 kışında Elmalı’da doğmuşum. Bu şehrin bir yanı Abdal Musa Tekkesi diğer yanı Ümmi Sinan Dergahı ile şekillenmiş ve bunların etrafında gelişen iki farklı ama birbirine yakın kültüre yani çeşitliliğe hizmet etmiş yapısının kimliğimizin şekillenmesinde etkili olduğunu zannediyorum. Çünkü şehir bir öğretmendir.

İlkokulumuzun iki odası, öğretmenimizin üç çocuğu vardı. Ve onlar okulun bir odasında yaşarlardı. Okulun bir odası onların evi idi. Diğer odasında ise birden beşe kadar bütün sınıfların bir arada eğitim gördüğü okuldu. Çilesi ve emeği nedeniyle ilkokul öğretmenimi unutmam mümkün değildir. Kalitesini sonraları “yılın öğretmeni” seçilerek göstermiş bir usta idi o.

Babamı 1988 Mart’ında kaybettim. 3 kız kardeşim benden küçüktüler. Dedem babası Hacı Salih’i 45 yaşında ihtiyat askerliği sırasında sırasında kaybettiği için dedemin yetimlik hatıraları ile derinden hissettiğim duyguyu ben de ömrümce taşımaktayım.

Ortaokul ve Liseyi Antalya’da, Üniversite’yi ise Konya’da tamamladım.

1989’dan beri İskenderpaşa ve Milli Görüş camiasını tanımış biri olarak Refah Partisi’nin 1991 yılı ajandama o günkü il belediye başkanlarımızın isimlerinin baş harflerini birleştirip FATİH yazdığımı anımsıyorum. Ayrıca o yıl ki seçim çalışmalarına bir genç olarak katkı vermiştim.

28 Şubat sürecinde kapatılmasından evvel Milli Gençlik Vakfı Antalya Şubesi Yönetim Kurulu Üyeliği, sonrasında Fazilet Partisi ve Saadet Partisi İl Gençlik Kolları Başkanlığı yaptım. İlçe başkanlıkları yaptım. Yaşamım boyunca aktif siyasette yer aldım. Saadet Partisi’nin değişik kademelerinde görev aldıktan sonra tartışmalı 11 Temmuz 2010 tarihli kongrede hem Erbakan Hoca’nın listesinden hem de Kurtulmuş’un listesinden Saadet Partisi GİK Üyeliğine seçildim. Akabinde Has Parti Kurucular Kurulu Üyeliğinde bulundum. Arasıra sosyal medyada kendini bilmezlerce gündeme getirildiği için yazayım; AK Parti’ye hiçbir zaman geçmedim, orada bir görev de talep etmedim.

Halen Saadet Partisi ile beraber Anadolu Gençlik Derneği, Hukuk-Der, ESAM ve Cihannüma isimli derneklere üyeliklerim bulunmaktadır. Antalya Barosuna kayıtlı serbest avukatlık yapmaktayım.

Gençlik çalışmaları ve siyaset ile geçen bunca yılın ardından Allah’ın emaneti eşim ve 4 evladım ile hayat devam ediyor. Geride hayırlı bir hatıra bırakabilmek ümidindeyim. Şairin dediği gibi; “her şeyi gördüm içim rahat”