Ali Aktaş

Hakkımda

1977 kışında Elmalı’da doğmuşum. İlkokulu bir odası 3 çocuğu ve eşi ile öğretmenimizin evi haline dönüştürülen diğer odasında ise 5 sınıfın bir arada eğitim gördüğü köy okulumuzda bitirdim. Ortaokul ve Liseyi Antalya’da, Üniversite’yi ise Konya’da tamamladım.

28 Şubat sürecinde kapatılmasından evvel Milli Gençlik Vakfı Antalya Şubesi Yönetim Kurulu Üyeliği, sonrasında Fazilet Partisi ve Saadet Partisi İl Gençlik Kolları Başkanlığı yaptım. İlçe başkanlıkları yaptım. Yaşamım boyunca aktif siyasette yer aldım. Saadet Partisi’nin değişik kademelerinde görev aldıktan sonra tartışmalı kongrede hem Erbakan Hoca’nın listesinden hem de Kurtulmuş’un listesinden GİK Üyeliğine seçildim. Akabinde Has Parti Kurucular Kurulu Üyeliğinde bulundum. Arasıra sosyal medyada kendini bilmezlerce gündeme getirildiği için yazayım; AK Parti’ye hiçbir zaman geçmedim, orada bir görev de talep etmedim. Halen Saadet Partisi ile beraber Anadolu Gençlik Derneği, Hukuk-Der, ESAM ve Cihannüma isimli derneklere üyeliklerim bulunmaktadır. Antalya Barosuna kayıtlı serbest avukatlık yapmaktayım.

Gençlik çalışmaları ve siyaset ile geçen bunca yılın ardından Allah’ın emaneti eşim ve 4 evladım ile hayat devam ediyor. Geride hayırlı bir hatıra bırakabilmek ümidindeyim. İsmet Özel’in dediği gibi; “her şeyi gördüm içim rahat”